Lösev Onkoloji Kenti Nerede Açılıyor?

LÖSEV’in hayata geçirdiği dev onkoloji kentinde sona gelindi. Vakfın ‘Bir tuğla da sen koy’ sloganıyla Ankara İncek’te hayata geçirdiği 100 milyon dolarlık onkoloji kenti açılış için gün sayıyor. Tamamen bağışlarla yapılan yapı Avrupa’nın ilk, Türkiye’nin ise en donanımlı Onkoloji Kenti olma özelliğini taşıyor.

LÖSEV onkoloji hastanesi açıldı mı?

LÖSEV Onkoloji Kenti ve LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi, düzenlenen çeşitli etkinliklerle açıldı. Ankara’da bulunan hastane tüm kanser hastalarına ücretsiz hizmet verecek.

LÖSEV Vakfı hangi alanda çalışır?

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 1998 yılında Pediatrik Hematolog, Onkolog Dr. Üstün Ezer tarafından Ankara’da kurulan ve lösemili ve kanser hastası çocuk ve yetişkinlere yardımda bulunan ve birçok ihtiyacını karşılayan bir vakıftır.

LÖSEV bir tuğlada sen koy projesi nedir?

LÖSEV’in (Lösemili Çocuklar Vakfı) Ülkemizdeki binlerce lösemi hastası çocuğumuzun tedavisi için umut ışığı oluşturmak amacıyla başlattığı ‘Haydi, bir tuğla da sen koy’ kampanyası kapsamında yaptırdığı Türkiye’nin en donanımlı ONKOLOJİ HASTANESİNİ ve Avrupa’nın ilk ONKOLOJİ KENTİ’ni hizmete sunması için gereken ruhsatı

LÖSEV maddi yardım ne kadar?

Bu alınan bağışlar hem Ramazan ayında hem de Kurban bayramlarında ve normal dönemlerde ilerleme kaydetmektedir. Kaydını aldığımız ailelere 2 bin TL ile 18 bin TL arasında maddi yardım sağlıyoruz. Tabii bu yardımlar ailelerin maddi durumlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Lösante ücretsiz mi?

LÖSANTE’de kanser hastaları tamamen ücretsiz tedavi edilecek, diğer branşlarda ise özel hastane farkı alınacak. 400 yatak kapasiteli hastanede 78 yoğun bakım yatağı, 12 de ameliyathane var.

Lösante Hastanesi kimin?

Lösemili çocukların sosyal sorunları karşısında 1998 yılında bir grup arkadaşıyla LOSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’nı kurdu. Üstün Ezer, LÖSEV – LÖSANTE kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ve LÖSANTE Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanıdır.

See also:  En Yakın Tatil Ne Zaman Okul?

Löseve adak olur mu?

Evet, LÖSEV olarak 14 yıldır sizin için et kombinalarına gidiyor, vekâleten kurban kesimi yaptırıyor, etini lösemili ve kanserli çocuklarımıza, ailelerine ve yetişkin kanser hastalarına dağıtıyoruz. Sözel ya da yazılı verebileceğiniz vekâlet, kurban ibadeti için yeterlidir.

LÖSEV in görevi nedir?

LÖSEV’ i kurmaktaki amacımız; lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.

Lösevden nasıl yardım alabiliriz?

Türkiye’nin her köşesinde devam ettirmemize, lösemili çocuklarımızın ve kanser hastalarının sesini duyurmamıza yardımcı olabilirsiniz. Bağış yapın! http://www.losev.org.tr/bagis adresini ziyaret ederek lösemili ve kanserli çocuklar ile yetişkin hastalar için tercih ettiğiniz şekilde bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Lösev e bağış yapılır mı?

İnternet Bankacılığı Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, DenizBank internet şubelerinden “bağışlar” başlığı altında LÖSEV seçeneğini kolaylıkla bulabilir ve bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

LÖSEV kime yardım eder?

LÖSEV konusunda en yaygın bilinen yanlışın hastaların yaş profili olduğunu söyleyen Buğse Güler Harmanda; “Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) sadece lösemili çocuklara yardım yapan bir kurum değil. Biz hem lösemili çocuklara hemde onko yetişkin kanser hastalarınada maddi manevi destek sağlıyoruz”dedi.

LÖSEV den kimler yararlanabilir?

Özellikle kanser hastaları ve yakınları ile duyarlı tüm kişi ve kuruluşları kansere karşı eylem planımıza destek vermek için LÖSEV çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Lösemi ve kanserin önlenmesi için verdiğimiz mücadeleye destek olabilirsiniz.

Löseve kurbanlık bağışı ne kadar?

Lösemili çocuklar ve onların ailelerinin yanında olan LÖSEV her yıl kurban bağış kampanyası düzenleniyor. LÖSEV 2021 yılı vekaleten 2021 kurban bağışı fiyatı, 1450 TL olarak belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.