Lösev Onkoloji Kenti Nerede?

LÖSANTE Onkoloji Kenti (Çocuk ve Yetişkin Hastanesi) 2013 yılının sonlarında Ankara İncek’de bulunan 17 dekarlık vakıf arazisinde Türkiye’de yine bir ilk olan ‘Onkoloji Kenti’ kurulmuştur.

LÖSEV hangi illerde var?

Ankara merkezli LÖSEV’in şimdilik İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Adana ve Kayseri illerinde şubesi bulunmaktadır. Ancak Türkiye’nin dört bir yanında iletişimimiz olan lösemili çocuklar ve hayırsever kişiler bulunmaktadır.

LÖSEV hangi alanlarda faaliyet gösterir?

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 22 senedir lösemili ve kanserli çocuklar ile ailelerine ve kanser hastalarına tedavi ve eğitim hizmetleri sağlamakta, onları maddi, ayni ve sosyal desteklerle yalnız bırakmamaktadır.

Lösevden nasıl yardım alabiliriz?

Türkiye’nin her köşesinde devam ettirmemize, lösemili çocuklarımızın ve kanser hastalarının sesini duyurmamıza yardımcı olabilirsiniz. Bağış yapın! http://www.losev.org.tr/bagis adresini ziyaret ederek lösemili ve kanserli çocuklar ile yetişkin hastalar için tercih ettiğiniz şekilde bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

LÖSEV maddi yardım ne kadar?

Bu alınan bağışlar hem Ramazan ayında hem de Kurban bayramlarında ve normal dönemlerde ilerleme kaydetmektedir. Kaydını aldığımız ailelere 2 bin TL ile 18 bin TL arasında maddi yardım sağlıyoruz. Tabii bu yardımlar ailelerin maddi durumlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Lösante ücretli mi?

KANSER TEDAVİSİ TAMAMEN ÜCRETSİZ YAPILACAK

LÖSANTE’de kanser hastaları tamamen ücretsiz tedavi edilecek, diğer branşlarda ise özel hastane farkı alınacak. 400 yatak kapasiteli hastanede 78 yoğun bakım yatağı, 12 de ameliyathane var.

Lösante Hastanesi SGK anlaşması var mı?

Tüm bölümlerde SGK (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı,Kamu Personeli) hastalarına hizmet vermekteyiz.

LÖSEV nedir ve görevleri nelerdir?

LÖSEV, 1998 yılından bu yana tüm Türkiye genelinde binlerce lösemili çocuk ve ailesine maddi-manevi destekler iletmekte, çocukları yaşama bağlamaktadır. Bu denli önemli ve kutsal görevi, bir sivil toplum kuruluşu olarak, tamamen gönüllü kişiler ve hayırsever Türk halkının destekleri ile gerçekleştirmektedir.

See also:  Okulda 1 Haftalık Tatil Ne Zaman?

LÖSEV görevleri nelerdir maddeler halinde?

Çocukların iyileştirilmesi ve maddi anlamda destek alabilmesi adına yardımda bulunan bir vakıftır. LÖSEV, birçok konuda hizmet vererek lösemi çocuklara yardımlarda bulunuyor. Lösemi hastalığı yaşayan çocuklar için kurulan bu vakıf, her konuda yardım hizmetleri yaparak ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyor.

LÖSEV in kaç gönüllüsü var?

1998’de bir masa bir sandalye ile başlayıp 15-20 çocuğa destek verirken bugün 30.000’in üzerinde hastamıza ulaştık. Bir avuç gönüllümüzün desteğini alırken bugün 5 milyona yakın gönüllü ve bağışçımızla kocaman bir aile kurduk. Sürekli kalıcı projeler ve eserler üreterek herkesin umut ve yaşam kaynağı olduk.

Kanser hastalarına maaş başvurusu nasıl yapılır?

Kanser hastalarının bu maaş imkanından yararlanmak için teşhisten itibaren 1 yıl içinde başvurmaları gerekiyor. Bu durumda, sağlık kurulu raporu aranmaksızın, yani çalışma gücünde yüzde 60 kayıp şartına bakılmaksızın malullük aylığı bağlanabiliyor.

Kanser hastalarına aylık bağlanıyor mu?

Kanser hastalarının teşhisten itibaren 1 yıl içinde başvurmaları şartıyla sağlık kurulu raporu aranmaksızın yani yüzde 60 şartına bakılmaksızın malûllük aylığı bağlanabiliyor.

Nereye bağış yapabilirim?

Gönül rahatlığı ile bağış yapabileceğiniz bazı kurumlar:

 • TEGV( Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı)
 • Türk Eğitim Vakfı(TEV)
 • Lösev.
 • Koruncuk Vakfı
 • Darüşşafaka.
 • Yarına Umut Ol.
 • LÖSEV kime yardım eder?

  LÖSEV konusunda en yaygın bilinen yanlışın hastaların yaş profili olduğunu söyleyen Buğse Güler Harmanda; “Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) sadece lösemili çocuklara yardım yapan bir kurum değil. Biz hem lösemili çocuklara hemde onko yetişkin kanser hastalarınada maddi manevi destek sağlıyoruz”dedi.

  LÖSEV den kimler yararlanabilir?

  Özellikle kanser hastaları ve yakınları ile duyarlı tüm kişi ve kuruluşları kansere karşı eylem planımıza destek vermek için LÖSEV çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Lösemi ve kanserin önlenmesi için verdiğimiz mücadeleye destek olabilirsiniz.

  See also:  Harput Kenti Nerede?

  Löseve kurbanlık bağışı ne kadar?

  Lösemili çocuklar ve onların ailelerinin yanında olan LÖSEV her yıl kurban bağış kampanyası düzenleniyor. LÖSEV 2021 yılı vekaleten 2021 kurban bağışı fiyatı, 1450 TL olarak belirlenmiştir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.