Myra Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Myra Antik Kenti’ne Nasıl Gidilir Antik Kente gitmek için ilk olarak Demre’ye ulaşmak gerekiyor. Antalya Otogardan kalkan Demre otobüsleri ile ulaşımı sağlayabilirsiniz. Demre’ye otobüsle gelirseniz yaklaşık 2-2.5 kilometre yürümeniz gerekmektedir.

Myraya nasıl gidilir?

Myra Antik Kenti, Antalya’nın Demre ilçesinde sınırı vardır. Antalya’nın Demre ilçesinde yer alan antik kente ulaşım sağlayabilmek için Antalya Otogarı’ndan kalkan Demre’ye giden otobüse binmeniz gerekiyor. Demre ilçe merkezine ulaştığınız zaman taksi ile yaklaşık 5 km mesafede bulunan yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Myra nerede?

Myra, günümüz Türkiye’sinde Antalya İli’nin Kale (Demre) ilçesinin yer aldığı bölgede bulunan antik bir Likya kentidir.

Myra antik Kenti hangi uygarlığa aittir?

Likya uygarlığında Myra’ya en parlak kent unvanı verilmesi onun ne kadar önemli bir kent olduğunu göstermektedir. Myra’nın Likya uygarlığına ait sikkeler ile birlikte kendi adıyla basılmış sikkelerinde olması da önemini arttırıyor.

Istlada antik kenti hangi mahallede?

Istlada, Antalya ili Kaş ilçesi yakınlarında bulunan Likya antik kentidir. Istlada (Kapaklı) Lykia Bölgesi’nin küçük fakat etkileyici bir antik kentidir. Istlada’ya Finike – Kaş karayolu üzerindeki Davazlar Köyü’nden gidilir.

Efes Antik Kenti nerede?

Efes (Eski Yunanca: Ἔφεσος Ephesos, sonuçta Hititçe Apasa’dan türemiş olabilir), Anadolu’nun batı kıyısında, bugünkü İzmir ilinin Selçuk ilçesinin üç kilometre güneybatısındaki İyonya kıyısında ve sonraları önemli bir Roma kenti olan antik bir Yunan kentiydi. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır.

Myra Antik Kenti ne zaman kuruldu?

İlk şehir İ. Ö 5. Yüzyılda “yüksek şehir” anlamına gelen akropoliste kurulmuş. Orta Çağ boyunca görkemli ve ihtişamlı bir ünü olan Myra antik kenti bu haklı ünü biraz da Aziz Nikolas’ın piskoposluğuna borçludur.

Myra giriş ne kadar?

Myra Antik Kenti Giriş Ücreti Ne Kadar? Myra antik kentine giriş ücreti kişi başı 30 TL’dir. Myra antik kentine ziyaret saatleri kış ve yaz dönemi olarak farklılık göstermektedir. Yaz döneminde 08:30 ila 19:30 arası giriş sağlanırken, kış döneminde ise 08:30 ila 17:30 arası kente giriş sağlanmaktadır.

See also:  23 Nisan Hangi Günler Tatil?

Myra hangi dilde?

Aziz Nicholaos’ın piskoposluk yaptığı ve bu nedenle tüm Orta Çağ boyunca ününü sürdüren Myra önemli bir Lykia kenti olup ismi “Yüce Ana Tanrıçasının yeri” anlamına gelmektedir. Lykia dilinde “Myrrh” olarak geçen Myra, Demre ovasını kuzeybatıdan çeviren dağların denize bakan yamacına kurulmuştur.

Finike’de nereye gidilir?

Finike’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

 • Limyra Antik Kenti.
 • Andrea Doria Koyu.
 • Suluin Mağarası
 • Arykanda Antik Kenti.
 • Gökbük Kanyonu.
 • Finike Günübirlik Gezilecek Yerler.
 • Kekova Adası
 • Myra antik Kenti kaç yıllık?

  Akdeniz kıyılarının en çok turist çeken kentlerinden Myra, sahip olduğu tiyatrosu ve kaya mezarları ile kendine hayran bırakıyor. Likya Uygarlığı’nın zengin kenti Myra 2500 yıllık geçmişi, Likya tipi görkemli mezarları, tiyatrosu ve tüm dünyaca tanınan Noel Baba’ya (Aziz Nicholaos) ev sahipliği yapmasıyla meşhur.

  Myra Tiyatrosu kaç kişilik?

  Antalya’nın Demre ilçesinde bulunan Myra Antik Kenti, Roma döneminin en büyük metropollerinden biri olarak dikkat çekerken, 11 bin kişilik tiyatrosuyla da görenleri büyülüyor.

  Arykanda açık mı?

  Haftanın yedi günü 08:30 – 19:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

  Aphrodisias antik kenti nerede?

  Aydın ili, Karacasu ilçesi, Geyre Mahallesi sınırları içinde yer alan Aphrodisias Antik Kenti, Menderes (Meander) Irmağı’nın bir kolu olan Dandalaz (Morsynus) Çayı’nın oluşturduğu bereketli vadide, denizden yaklaşık 600 metre yükseklikte bir plato üzerinde yer almaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.