Pamukkale Turizme Ne Oldu?

Yarım asrı deviren Pamukkale Turizm konkordato istedi Denizliliİ Bababalım ailesi tarafından yarım asrı aşkın bir süre önce kurulan Pamukkale Turizm, konkordato talebinde bulundu. Ünlü marka adına yapılan açıklamada ise, seferlerde herhangi bir değişikliğin olmayacağı, yaşanan sıkıntının ise geçici olduğu kaydedildi.

Pamukkale Turizm Ne Durumda?

1962 yılında kurulan Türkiye’nin köklü otobüs firmalarından Pamukkale Turizm’in 27 Ekim 2018’de ilan ettiği konkordato sürecinde mahkeme kararını verdi. Alacaklıların yüzde 99’unun olumlu oy vermesiyle şirket faaliyetlerine devam edecek ve borçlarını ilk 1 yılı ödemesiz 48 ayda tamamlayacak.

Pamukkale Turizm kapandı mı?

PAMUKKALE TURİZM KAPANDI MI? Hayır, Pamukkale Turizm’in şehirler arası yolcu taşımacılık faaliyetleri devam ediyor fakat şirketin küçülme kararının ardından otobüs seferlerinın sayısı azaltılacak.

Pamukkale Turizm seferleri ne zaman başlayacak?

Pamukkale, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada ‘Mola bitti, sonunda kavuşuyoruz. 4 Haziran’da yola çıkıyoruz. ‘ diyerek müjdeyi verdi. Aynı şekilde Ulusoy, Metro ve Kamil Koç firmaları da 4 Haziran’da şehirler arası otobüs seferlerinin yapılacağını açıkladı.

Denizli Seyahat ne oldu?

Denizli Seyahat Denizli ve çevresinde faaliyet göstermiş seçkin bir otobüs bileti firmasıydı. Ancak firma çeşitli sebeplerden dolayı faaliyetlerine son vermiştir.

Pamukkale Turizm Aşı zorunlu mu?

Pamukkale Turizm, yolcularına ‘aşı dayatması’ yaparak vatandaşlar arasında ayrıma giden bir uygulama başlattı. Şehirlerarası otobüs şirketi Pamukkale Turizm, aşı yaptıran kişilerin seyahat izin belgesi göstermeden seyahat edebileceğini ancak aşı yaptırmayanların seyehat izin belgesi göstermek zorunda olduğunu duyurdu.

Pamukkale Turistik yer midir?

Pamukkale Travertenleri sayesinde, Türkiye’nin en önemli turistik destinasyonları arasında bulunan Pamukkale, tarihi zenginlikleri ile de dikkat çekiyor.

Pamukkale neden battı?

Şirket, 26 Ekim’de alınan 3 ay geçici mühlet kapsamında komiser heyeti tarafından denetim sürecindeydi. Mahkeme, geçici mühletin ardından konkordatonun başarıya ulaşamayacağına ve Pamukkale Turizm’in ticari faaliyetlerini sürdürmesine imkan olmadığına kanaat getirerek mühleti uzatmamış ve iflasa karar vermişti.

See also:  Kapadokya Balon Turu Nerede Yapılır?

Denizli Pamukkale neden beyaz?

Pamukkale’nin göz kamaştırıcı beyaz kalsit uçurumları, bölgenin kaplıcalarının bıraktığı kalsiyum birikintilerinden oluşmuştur. Kalsiyum karbonatla doymuş olan su, güneşin altında buharlaşıyor.

Pamukkale Turizm kime ait?

Geçmişi Cumhuriyet’in ilk yıllarına kadar uzanan Hüseyin Mazlum Bababalım’ın Atatürk’ten onay aldığı projesi, 1962 yılında torunları tarafından hayata geçirildi. Adını Denizli’nin doğa harikası (Hierapolis) Pamukkale’den alan ‘Pamukkale Turizm’ Bababalım ailesi tarafından kuruldu.

Şehirler arası otobüs seferleri açıldı mı?

Otobüs firmaları hazırlıklara başladı Corona virüsü normalleşme takviminin ikinci adımları 1 Haziran tarihinde uygulanmaya başlıyor. Bu kapsamda şehirler arası seyahat yasağı kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde otobüs seferleri için bazı firmadan gelen ortak açıklamada 4 Haziran’ da seferlerin başlayacağı bildirilmişti.

Pamukkale bilet iptal ediliyor mu?

Yolcularımız satış of islerimiz, çağrı merkezimiz, web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden, hareket saatinden 6 saat öncesine kadar bilet değişiklik ve iptal işlemlerini koşulsuz olarak yapabilirler.

Pamukkale Turizm hangi illere gidiyor?

Pamukkale Turizm’in düzenlediği seferler arasındaki en popüler olduğu seferler şu şekildedir: İzmir – Bursa, Ankara – İstanbul, İstanbul – Ankara, İzmir – İstanbul, Denizli – Dinar, Bursa – İstanbul, İstanbul – İzmir, Dinar – Denizli, İzmir – Çanakkale, İzmir – Aydın.

Denizli Seyahat kimin?

Pamukkale Turizm, 5 ortaklı bir şiket olarak “Denizli Birlik” ismiyle 1962 yılında kuruldu. Bizim aileden ortaklar babam Cafer Sadık Bababalım, amcalarım Turgut Bababalım ve Turhan Kemal Bababalım. O yıldan beri de yolcu taşımaya devam ediyoruz. Faaliyet kaç otobüsle başladı?

Metatur kime ait?

Metatur Turizm, 1995 yılında Necmettin Özer tarafından Yozgat’ta kurulmuştur. Kara yoluyla şehirler arası yolcu taşımacılığı hizmeti veren firma, yolcularına aynı zamanda şehir içi servisleriyle de hizmet sunmaktadır.

Ulusoy Turizm kapandı mi?

Ulusoy Seyahat için 15 Haziran 2017’de iflas kararı açıklandı. Şirket o dönem 65 milyon 250 bin Türk Lirası değerinde tasfiye sürecine girdi. Mahkeme, Ulusoy Ulaşım’ın kesin mühlet talebini de reddederek, şirketin 20 Şubat 2019 itibarıyla iflasına karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.