Pamukkale Üni Hangi Ilde?

Pamukkale, Türkiye’nin batısında Ege Bölgesinde bulunan Denizli ilinin yaklaşık 320.000 nüfuslu bir ilçesidir. Pamukkale ilçesi, Denizli’nin ilçelerinden doğusunda Çal ve Honaz, güneyinde Serinhisar ve Tavas, batısında Merkezefendi, Babadağ, Sarayköy ve Buldan ilçeleriyle birlikte kuzeyinde de Güney ilçesiyle komşudur.
Pamukkale Üniversitesi, 1992 yılında Denizli’de kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir.

Pamukkale Üniversitesi Şehir merkezinde mi?

Pamukkale Üniversitesi’nin Denizli merkezde yer alan 18.000m2’si açık, 265.750 m2’si kapalı olmak üzere toplam 283.750 m2 alanda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdüğü Kınıklı Yerleşkesi’nde 24 saat boyunca öğrencilerin hizmetine açık modern bir kütüphane, ders dışında sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri kapalı

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi nerede?

Pamukkale Üniversitesi, Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Çamlaraltı Mahallesi, Kınıklı Yerleşkesinde bulunur.

Denizli Üniversite hangi semtte?

Pamukkale Üniversitesi 37.743015 enlem ve 29.104900 boylamda yer almaktadır. Semt/Mah olarak Çamlaraltı Mh. ve Denizli Merkez ilçesine bağlıdır.

Denizli Üniversitesi hangi ilçede?

Pamukkale ilçesine bağlıdır. Pamukkale Üniversitesi haritası Denizli ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Pamukkale Turistik yer midir?

Pamukkale Travertenleri sayesinde, Türkiye’nin en önemli turistik destinasyonları arasında bulunan Pamukkale, tarihi zenginlikleri ile de dikkat çekiyor.

Pamukkale Üniversitesi dersler ne zaman başlıyor?

Pamukkale Üniversitesi 2021-2022 akademik takvimi, paü vize tarihleri ve sınav takvimi nedir, Pamukkale Üniversitesi ne zaman açılacak detayları haberimizde Pamukkale Üniversitesi güz yarıyılı dersleri 20 Eylül günü başlayacak ve 31 Aralık günü sona erecektir.

Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Kampüsü hangi ilçede?

Pamukkale Üniversitesi’ni Nerededir? Pamukkale Üniversitesi ve aynı zamanda Pamukkale Üniversite Hastanesi’nin konumu neresidir veya Pamukkale Üniversitesi nerededir diye sorarsak kısaca ‘Denizli ilinin Kınıklı mevkilisinde yer alır’ diyebiliriz.

Denizli Pamukkale arası ne kadar?

Denizli Pamukkale Otobüs Bileti

En Ucuz Sefer 728 km
Denizli – Pamukkale Arası Kaç Saat 9sa 42dk 5
En Çok Sefer Yapan Firma
See also:  Okul Ne Zaman Tatil Oluyor 2017?

Pamukkale Üniversitesi hangi fakülteler var?

 • Fakülteler.
 • Eğitim Fakültesi.
 • Fen Edebiyat Fakültesi.
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.
 • İlahiyat Fakültesi.
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi.
 • Mühendislik Fakültesi.
 • Teknoloji Fakültesi.
 • Denizli hangi bölgede yer alır?

  Denizli, Anadolu Yarımadasının güneybatı, Ege Bölgesinin doğusunda yer almaktadır. Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir geçit durumundadır. Denizli ilinin, her iki bölge üzerinde de toprakları vardır. Denizli ili 28° 30′ – 29° 30′ doğu meridyenleri ile 37° 12′ – 38°12′ kuzey paralelleri arasında yer alır.

  Pau hangi ilçede?

  Pamukkale, Denizli

  Pamukkale
  Ülke Türkiye
  İl Denizli
  Coğrafi bölge Ege Bölgesi
  İdare

  Denizli merkez neresi?

  Denizli Merkez Ege bölgesinde yer almakta olup, Denizli Merkez ilçesi Denizli iline bağlıdır. Denizli Merkez yüzölçümü 12,134 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 13. en büyük ilçesidir.Denizli Merkez haritası konumu ise 37° 46′ 58.8576” Kuzey ve 29° 5′ 46.7988” Doğu gps koordinatlarıdır.

  Denizli ilçeleri nelerdir?

  DENİZLİ ilçeleri alfabetik sırasına göre ACIPAYAM, BABADAĞ, BAKLAN, BEKİLLİ, BEYAĞAÇ, BOZKURT, BULDAN, ÇAL, ÇAMELİ, ÇARDAK, ÇİVRİL, GÜNEY, HONAZ, KALE, MERKEZEFENDİ, PAMUKKALE, SARAYKÖY, SERİNHİSAR, TAVAS, ilçeleridir.

  Denizli Hukuk Fakültesi nerede?

  Hukuk fakültesi Kınıklı kampüsü içerisinde yer almaktadır. Kınıklı kampüsü ilçede değildir, Denizli’nin merkezindedir. Kampüste tiyatroların aktif bir şekilde yer aldığı kültür merkezi, spor salonu ve çeşitli kafeler mevcuttur. Her fakültenin ulaşabileceği yakınlıkta kafe bulunmaktadır.

  Kinikli nerede?

  Kınıklı, Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı bir mahalle. Pamukkale Üniversitesi burada yer almaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.