Sulu Ada Adrasan Nerede?

Adrasan Suluada Nerede? Suluada Adrasan sahil ile Gelidonya Feneri nin üstünde bulunduğu Taşlıkburnu arasında karadan 2 km açıkta yer alır. Adını adada bulunan tatlı sudan almaktadır. Su kaynağı parmak kalınlığında akmakta olup bir hortum vasıtasıyla kıyıya yaklaştırılmıştır.
Adrasan Suluada, Antalya ilinin Kumluca mevkiinde Adrasan’da bulunmaktadır. Suluada, Turkuaz Mavisi Denizi ve Güzel Kumsalı ile Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmektedir. Ülkemizin az bilinen güzelliklerinden olan bu yer Mavinin her tonuyla bir doğa harikasıdır.

Adrasan Suluada arabayla gidilir mi?

Adaya yalnızca deniz yoluyla ulaşım sağlanıyor

Antalya merkeze 95 km. uzaklıkta bulunan Adrasan’a ise yaklaşık 1,5 saatlik araba yolculuğuyla ulaşmak mümkün.

Suluada nerede nasıl gidilir?

SULUADA’YA NASIL GİDİLİR

Suluada’ya gitmenin tek yolu Adrasan sahilinden kalkan tekne turlarına katılmak. Eğer, Adrasan dışında bir yerde konaklıyorsanız, kooperatif tekne turlarının kalkış saatini 10:00 -11:00 arası olarak belirlediğinden sabah erken bir saatte Adrasan’a gelerek bu turlara rahatlıkla katılabilirsiniz.

Adrasan Suluada tekne turu nereden kalkıyor?

Suluada tekne turları nereden kalkıyor? Bembeyaz kumsalı, berrak denizi ile Maldivler olarak da adlandırılan Suluada tekne turları Adrasan koyundan kalkıyor.

Suluada hangi şehirde?

Suluada, Antalya’nın batıda bulunan ilçesi Kumluca’ya bağlıdır. Antalya Körfezi’nin nadide adalarından biridir. Bilindiği üzere Antalya Körfezi, ismini bölgenin en önemli şehri olan Antalya’dan alır.

Adrasan Suluada arası kaç km?

Adrasan kumsalından Suluada mesafesi 15 km’dir. 15 km okuyunca çok kısa mesafe gibi gözükse de denizden yol aldığınız için tekne turu ile Adrasan’dan Suluada’ya varış yaklaşık 1 saat sürüyor.

Adrasan Suluada tekne turu ne kadar?

Adrasan Tekne Turu Fiyatı

Normal bir yaz sezonunda Adrasan’dan tekne turu fiyatı yaklaşık olarak kişi başı 120 TL civarında oluyor. Fiyata öğle yemeği de dahil oluyor.

See also:  Ekimde Nerede Tatil Yapılır?

Adrasan Plajı Ücretli mi?

Adrasan Plajı Giriş Ücreti

Adrasan halk plajına girişler genel olarak ücretsizdir. Bu plaj boyunca bazı yerlerde şezlong ya da şemsiyeler gibi ihtiyaçlar için birkaç büfe yer almaktadır. Dileyen kişi özel işletmede bu şezlong ya da şemsiye kiralayabilir dileyen ise halk plajında yere havlunuzu serebilirsiniz.

Adrasanda ne yapılır?

 • Adrasan Sahili. 424. Plajlar.
 • Gelidonya Feneri. Manzara İzleme Noktaları Deniz Fenerleri.
 • Bucht Von Adrasan. Plajlar.
 • Musa Dağı Dağlar. 2021.
 • Adrasan Tekne Turu Sudenur Teknesi. 318.
 • Adrasan Kelebek Tekne Turu. Tekne Turları
 • Adrasan Tekne Turu – İsmet Kaptan. Tekne Turları
 • Kaptan Halil-Adrasan Tekne Turu. Tekne Turları
 • Olimpostan Sulu adaya nasıl gidilir?

  Adaya, Adrasan ve Olimpos’tan hareket eden tekneler ile ulaşım sağlanmaktadır. Her gün düzenlenen günübirlik Suluada tekne turlarına katılarak veya kendinize özel olarak kiralayabileceğiniz tekneler ile adaya ulaşabilirsiniz.

  Adrasan tekne turu nerelere gidiyor?

  Adrasan Koyları Tekne Turu

 • Akseki Koyu.
 • Korsan Koyu.
 • Yalancı Koy.
 • Sazak Koyu.
 • Ceneviz Koyu.
 • Kemer tekne Turu nerelere gidiyor?

  Tekne turu boyunca Çamyuva, Tekirova, Phaselis, Olympos, Alacasu, Üç Adalar, Kekova, Demre ve Myra sahilleri boyunca Toros dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde dünyanın en güzel koylarının keyfini çıkarabilirsiniz.

  Antalya merkezden Adrasana nasıl gidilir?

  Antalya Otogarı’nın ilçe terminalinden Adrasan’a düzenli dolmuş seferleri yapılıyor. Olimpos Çavuşköy sapağında indikten sonra Adrasan’a düzenli seferleri bulunan minibüsleri kullanarak Adrasan’a gelmeniz mümkün. Kumluca Otogarı’ndan da Adrasan’a dolmuş seferleri var. Yaz döneminde seferler sıklaşıyor.

  Suluada derin mi?

  Mağara, inanılmaz bir görsel ziyafet yaşattı gözlerimize. Adanın ortasında bulunan Suluada Mağarası adeta başka bir dünyaya açılan kapı gibiydi. Mağaranın bulunduğu bölgede suyun rengi de açık mavi değil, oldukça koyu idi. Son derece derin olan bölgede, bir süre durup daha sonra yeni rotamıza doğru devam ettik.

  See also:  Onbeş Tatil Ne Zaman?

  Sulu Adası nerede?

  Suluada, Türkiye’nin bir Akdeniz adasıdır. Ada, Antalya Körfezi’nin en batı ucunda, Gelidonya Burnu’na yaklaşık 7 kilometre uzaklıktadır. Uzaktan dev bir kayalık gibi görünen bu yere biraz daha yaklaştıkça neden bu kadar Maldivlere benzetildiği ortaya çıkıyor. Suları aynı Maldivler gibi turkuaz renginde.

  Antalya Maldivler nerede?

  Antalya’nın Kumluca ilçesinde, beyaz kumsalı ve turkuaz suyu ile Maldivler’e benzetilen ve sadece tekneyle ulaşımın olduğu Suluada’da, yaz döneminde günde 100’ü aşkın tekneyle 2 bine yakın ziyaretçi ağırlanırken, koronavirüs nedeniyle tarihin en ıssız günleri yaşanıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.