Tripolis Antik Kenti Nerede?

Roma’da senatörü bulunan antik kent: Tripolis Denizli il sınırları içerisinde çok sayıda antik kent bulunuyor. Bunlar arasındaki Tripolis Antik Kenti, Buldan İlçesinin Yenicekent Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor.

Tripolis hangi antik bölgede yer alır?

Tripolis veya Tripolis ad Maeandrum, Denizli il merkezinin 40 km. kuzeyinde, Buldan ilçesine bağlı Yenicekent kasabasının doğusunda yer alan bir antik şehirdir. Bergama Krallığı tarafından kurulduğu tahmin edilen kent, Lidya kentleri içinde yer almaktadır.

Colossae Antik Kenti nerede?

Denizli ilinin 25 km. doğusunda, Honaz ilçesinin 2 km kuzeyinde yer almaktadır. Denizli-Ankara karayolunun 16. km.sinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nden, Honaz’a giden karayolu Colossae kentinin içinden geçmektedir.

Hierapolis hangi bölgede?

Denizli ilinin 18 km. kuzeyinde yer alan Hierapolis antik kentinin Arkeoloji literatüründe “Holy City” yani Kutsal Kent olarak adlandırılması, kentte bilinen bir çok tapınak ve diğer dinsel yapının varlığından kaynaklanmaktadır.Kentin hangi eski coğrafi bölgede yer aldığı tartışılır.

Buldan da nereye gidilir?

Buldan, Ege Bölgesi’nde bulunan Denizli ilinin bir ilçesidir. Denizli’ye 42 kilometre uzaklıktadır. Dünyaca ünlü Buldan bezinin dokuması burada yapılmaktadır. En önemli yerleri; Yayla (Süleymanlı) Gölü, Kestane Deresi, ilçe sınırları içinde kalan Yenicekent kasabasındaki Tripolis Antik Kenti ve Derbent Barajı’dır.

Hierapolis kaç yıllık?

Hem kültürel hem doğal miras olarak UNESCO Dünya Miras Listesi’ nde yer alan ve dünyada eşi benzeri olmayan 2500 yıllık Pamukkale Hierapolis Antik Kenti’ nde bulunan ve gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları neticesinde, Antalya Perge Tiyatrosunun dışında hiçbir antik tiyatroda bulunmayan mitolojik kabartmaları,

Hierapolis hangi ilimizdedir?

Hierapolis Antik Kenti Nerededir? Denizli’nin 17 kilometre kuzeyinde yer alan Hierapolis Antik Kenti’nin Arkeoloji literatüründe “Holy City” yani Kutsal Kent olarak adlandırılması, kentte bilinen birçok tapınak ve diğer dinsel yapının varlığından kaynaklanmaktadır.

See also:  Tatil Ne Zman?

Denizli Hierapolis nerede?

Hierapolis antik Kenti, Türkiye’nin Denizli ilinde bulunur. Denizli’nin yaklaşık olarak 17 km kuzey bölgesinde yer almaktadır. Denizli merkezden Pamukkale yoluna girerek yaklaşık 20 dakika gittikten sonra Antik Kente ulaşabilirsiniz. Bunun yanında bölgeye özel turlar ile de gitmek mümkündür.

Perge nerede bulunmaktadır?

Perge Antik Kenti Antalya şehir merkezinin 17 kilometre doğusunda bulunan Aksu ilçesinde yer alır. Hitit Dönemi’nde varlığını sürdürdüğüne inanılan ve ‘Parha’ diye bilinen kent Roma Dönemi’nde Anadolu’nun en düzenli kentlerinden biri olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.