Ana sayfa Haberler Festivaller ve Etkinlikler Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

612
0

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

“Gelecek Nesiller Sizin Eseriniz Olacaktır” diyen başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlık yüzlerimizi yetiştiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

Toplumların gelişmesinde, yeni nesillerin yetişmesinde ve aydınlanmasında öğretmenlerin rolü çok büyüktür. “Öğretmenler toplumun sönmeyen ışıklarıdır” sözü bence çok doğrudur.

Zamanımızda öğretmenlere verilmesi gereken değer bence yeterli değil. Gerek eğitim sistemi gerekse öğrencilerin davranış kalitelerinin düşüklüğü hep öğretmenlere mal edilmiş durumda. Elbette her öğretmenin zihniyeti yada kalitesi aynı değildir. Fakat bu küçük bir oran olarak hesaplansa bile öğretmenler sönmeyen ışıklardır. Bütün problemi öğretmenlere yüklemek doğru değil.

Günümüzde öğretmenler ile ilgili diğer bir sorun ise; eğitim kurumlarında yaşanan eksikliklerdir. Yeterli öğretmen kadroları yoktur yada bu kadrolara öğretmen atama yapılmamaktadır. Atanamayan öğretmenler sorunu sürekli olarak gündemimizi meşgul etmekte ve bu problem bir an önce çözümlenmelidir.

ogretmenler-gunu-01
24 Kasım Öğretmenler Günü
İlginizi Çekebilir:  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here