Seyahat Etmeyi Seviyorsanız Otobüs Biletiniz Govego’dan!

431
0

Seyahat etmeyi sevenler gibi, benim gibi sevmeyenler de vardır. Yolculukların yorucu olması, çok vakit alması sebebiyle de çok gezen biri olmamışımdır çoğu zaman. Genellikle seyahatlerimin sebebi mecburiyet oluyor.

Ama üşengeç yapım onları bile yapmak istemeyecek kadar tembel. ‘Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı?’ sorusuna çok okuyan diyenlerdenim anlayacağınız. Ben yolculuklarımı genellikle zihnimde gerçekleştiriyorum.

Okuduğum yazılar, izlediğim filmler beni zaten hiç görmediğim yerlere ulaştırıyor sanki. Tam bir miskinim anlayacağınız. Sırf yolculuk yapamadığım ve seyahat etmeyi sevmediğim için merak ettiğim her şeyi ya izliyorum ya da okuyorum. Ama bazı zamanlar da var ki, yolculuktan kaçış olmuyor. Tembelliğimi bir şekilde yenmek zorunda kalıyorum.

Çok seyahat etmeyen biri olarak ise tabi ki işin kitabını tam olarak bilmiyorum. Biraz araştırıp öğrenince anladım ki seyahat etmenin de püf noktaları varmış. Ucuz bilet bulunmalı, en konforlu otobüs seçilmeli, en güvenilir firma ile yolculuk yapılmalıymış.

Artık otobüs bileti almanın da, en iyiye ulaşmanın da en kolay olduğu bir çağda yaşıyoruz ve bunun gerekliliği olarak da bilet almak cep telefonumuzda gerçekleştirdiğimiz mesaj yazma olayı kadar kolaylaşmış durumda.

En Doğru Site ile Alışveriş Yaparsanız Başınız Ağrımaz!

Nadiren de olsa seyahat etmek zorunda kaldığım durumlarda ise yine tembelliğimi destekleyecek seçenekler bulmalıydım. Denizli’deki ablamın doğumu yaklaşmıştı, yanında olmalıydım bu da zorunlu yolculuk anlamına geliyordu.

Birkaç araştırmadan sonra Govego adlı siteye rastladım. Bilet almayı kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren bu site ile hayatımda ilk defa online bilet alma işlemini gerçekleştirecektim.

İlk olarak benim gibi kitap kurtları, okumayı çok seven insanlar için bire bir olan bloglarından bahsetmek isterim ama. Hani gitmek istediğim yerleri izliyorum okuyorum demiştim ya, işte bu site istediğim bilgileri bana hap bilgiler gibi sunuyor. Yani Denizli ile ilgili bile bir yazıya rastladım ve okudum, bundan sonra da sık sık okuyacağım bu sayfaları.

İlginizi Çekebilir:  Emitt ile Dünyayı Keşfet

Govego’yu aklımın bir köşesinde tutmuşken, bir gün bir telefon geldi. Ablam erken doğum yapıyormuş, hemen yola çıkıp yanında olmalıydım. Neyse ki Govego’nun cep telefonları için özel olarak tasarladığı uygulamasını çoktan telefonuma indirmiştim.

Haberi alır almaz başladım bu uygulamadan biletimi almaya. Rotanızı girdikten sonra önünüze hemen biletler ve firmalar karşılaştırmalı olarak sıralanıyor. Örneğin Adana İstanbul otobüs bileti için Nereden kısmına Adana, Nereye kısmına da İstanbul yazıp tarih girişini de yaptığınızda zaten Adana İstanbul otobüs firmaları ve otobüs seferleri sıralanıyor.

Hemen en yakın saati seçerek saat aralığında filtrelettim biletimi. Otobüsün özelliklerine göre seçtim bana en uygun firma seferini. Ve dakikalar içinde bilet elimdeydi. Hemen valizimi hazırladım ve çıktım yola ama aklımda acaba bir sorun yaşar mıyım, bir aksilik olur mu düşüncesiyle. Ama böyle bir durumda bile 7/24 hizmet veren satış sonrası destek ekibi olduğunu biliyordum.

Seyahat Etmek Artık Çok Kolay!

Otogara gidip, aldığım koltuğa oturduğumda içim rahatlamıştı. Tam benim gibi tembellere göre dedim bu uygulama. Oturduğum yerden, dilediğim her şey saniyeler içinde serilmişti önüme. Üstelik sadece Govego’da bulabileceğiniz dehşet bir indirimle de karşılaştım. Bu kadar kısa sürede yola çıktığıma inanamayarak, başladım Denizli yolculuğuma.

Bu kadar kolaysa bir bilet alıp yola çıkmak artık daha fazla seyahat etmeliydim. Okumakla bitmeyecekti çünkü evrenin maceraları, güzellikleri biraz da yaşamalıyım diye düşünüyorum artık, tembelliği bir kenara bırakıp. Govego ile başlattığım yolculuğumda hiçbir sorun yaşamadan vardım Denizli’ye. Yetişmiştim, çok mutluydum.

Govego olmasa yola en az 2 saat geç çıkacak hatta en erken otobüsü bile kaçırabilecektim. Böyle bir uygulamanın elinizin altında olması da sizi daha fazla rahatta hissettiriyor. Govego’dan sonra daha fazla seyahat edeceğim kesin çünkü bu kadar kolaylık tam benim tembelliğime göre.

İlginizi Çekebilir:  Kullanım Kolaylığı ve Estetik Bir Arada
Önceki makaleOtobüs Bileti Alırken En Uygun Adres govego!
Sonraki makaleTarihi Roma Hamamı Gezisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here