Chelyabinsk Kamp Yerleri

420
0

Çok fazla olmasa da Güney Urallar da bulunan Chelyabinsk bölgesinde bir çok muhteşem kamp alanı mevcuttur.

Sibirya ile sınır olan Ural bölgesi hem doğası hem de vahşi yaşam alanları ile kamp meraklıları için mükemmel ortamlar hazırlamaktadır.

Ben bu listeyi yaparken aslında geleceğe yatırım yapmış oldum. Benim bir ayağım her zaman Chelyabinsk şehrinde olduğu için gidip geldiğim zamanlarda kendim için bir check-list vazifesi görecek bu liste.

Bölgeyi ziyaret eden turistlerinde uğrak yerleri olan bu kamp alanları gerçekten görülmeye değer yerlerdir. Bu kamp yerlerinden bir kaç tane örnek vermek istiyorum sizlere.

Turgoyak Gölü

Turgoyak Gölü etrafında bir çok kamping alanı var. Bu kamping yerlerinde ihtiyacınız olabilecek her türlü imkan mevcuttur. Chelyabinsk şehir merkezinden kamping alanlarına toplu ulaşım ile gitmeniz mümkün.

Ai Vadisi

Satka Milli Parkına yaklaşık 30km mesafede bulunan Ai Vadisinde muhteşem kamp alanları mevcuttur. Yılın bazı zamanlarında bölgede çeşitli festivaller düzenlenmekte ve aynı anda kamp alanında 150-200 çadır kurulduğu olmaktadır.

Arkaim Antik Şehir

Kuruluşu çok eski zamanlara dayanan Arkaim Antik Şehri bölgesinde her yıl düzenlenmekte olan festivale katılan ziyaretçiler bir kaç gün boyunca kamp yaparak çeşitli etkinliklere katılmaktadır. Bir ayin atmosferinde gerçekleşen etkinlikler o kadar çok kalabalık oluyor ki gerçekten görülmeye değer.

İlginizi Çekebilir:  Arkaim Antik Şehri

Zyuratkul Gölü

Bölgede en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Zyuratkul Gölü etrafında bir çok işletme ve kamping alanı bulunmakta. Doğa harikası bir yer olan gölde ayrıca yüzmek de mümkün.

Yelovoe Gölü

Benim de geçtiğimiz yıllarda ziyaret ettiğim, gerçekten doğasına ve atmosferine hayran kaldığım bir yer. Eski bir sanatoryum içinde bulunan ziyaret bölgeleri görülmeye değer.

İlginizi Çekebilir:  Yelovoe Gölü Gezisi

Satka Milli Parkı

2016 yılında bir günü birlik gezip gördüğüm milli park içinde zaman zaman vahşi hayvanlar ile karşılaşabilir, köylerini gezip yaşantılarını görebilir, uçsuz bucaksız ormanlarında kaybolabilir 🙂 dilediğiniz her yerinde kamp kurabilir doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Önceki makaleTürkiye Deniz Canlıları Müzesi
Sonraki makaleMasallar Diyarı “LAPONYA”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here