Sahte Yemler Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternette biraz araştırma yaptım. Türkçe forum sitelerinde ve yabancı balık avcılarının kişisel sitelerinde bir çok öneri var. Artık Türkiye’de şehir efsanesi haline gelmiş olan beyaz kırmızılı silikon sahteler var. Kimisine göre en verimli sahte kimisine göre de en verimsiz sahte. Tabi bu durum kişiye göre ve avlağa göre değişebilir.

Benim yıllardır kullandığım en favori sahte yemlerimden biri budur. Tabiki günün şartlarına ve hava durumuna göre değişiklik gösteriyor. Genelde bu sahte yem ile çok güzel avlar gerçekleştirdim. Şimdi size internetten yapmış olduğum derlemeleri aktaracağım.

Sırası ile iki başlık altında konuyu inceleyeceğim.

  • Silikon sahte yemler
  • Silikon olmayan sahte yemler
  • Kaşıklar

Silikon Sahte Yemler

Düz silikon yemler, yekpare kuyruklu silikon yemler, kurtçuklar gibi bir çok tipte ve ebatlarda silikon sahte yemler mevcuttur. Silikon sahte yemlere üçlü yada tekli iğne takılabilir. En verimlileri her zaman fosforlu ve kırmızı tonlardır. Farklı boyutlarda ve gramlarda olabilir. Kendiniz evde silikon sahte yem yapmak isterseniz Silikon Sahte Yem Nasıl Hazırlanır? yazısına bir göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Şişme Bot Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silikon-Sahte-Yem

Silikon Olmayan Sahte Yemler

Yumuşak olmayan, değişik şekil ve gramlarda olan, farklı gagaları ile suda değişik davranışlar gösteren sahte yemlerdir. Ünlü tasarımlar ile efsane olmuş modeller bulunmaktadır.

Bunların en ünlüleri ve Yo-Zuri markalarıdır. Bu iki markanın sayısız modeli mevcuttur. Her türlü duruma ve şarta göre düşünülmüş doğal balık döngüsüne uyumlu modelleri ile trofeler yakalamak mümkündür.

Rapala

trulinoya-sahte

Yo-Zuri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here