Salda Gölü Gezisi

654
0

Bir bayram tatilinde daha kendimize güzel bir rota çizdik ve ilk durağımız olan Türkiye deki Maldivler olarak bilinen Salda Gölüne doğru yola çıktık.

Bir gece kamp yaparak beyaz kumların ve eşsiz gölün güzelliklerini keşfettikten sonra daha güneye doğru Antalya ya giderek güzel bir tatil planları yaptık.

Afyon Denizli yolu üzerinden giderek Acıgöl civarındaki bir yoldan Salda Gölüne ulaştık. Gitmeden önce sadece fotoğraflardan gördüğümüz aslında fazla bir araştırma dahi yapmadan gitmiştik. Önce kamp yapacağımız bölgeye ulaşmadan biraz market alışverişi yaptık ve kısa bir yoldan sonra kamp alanına ulaştık.

Salda Gölü Nerede?

Bayram tatili olmasından dolayı inanılmaz kalabalıktı. Çadır kuracak yer bulamadık her boşlukta bir çadır vardı. Bizce çok bakımsız bir kamp alanı idi. Belediyenin işletmiş olduğu bir bölge ve ücretsiz. Karavan bölgesi ve çadır bölgesi birbirinden ayrılmış vaziyette.

Fazla yoğun olmayan ağaçların arasında gölge olması için file şeklinde branda gerilmiş. Bu branda hem gölge yapıyor hemde yağmur gibi hava olaylarına karşı çadırları koruyor.

Geç saatte göle ulaştığımız için çadır kuracak yer bulamadık kendimize. Orada seyyar satıcılık yapan bir amca ile sohbet ederken bize bir kaç tavsiye de bulundu ancak kalabalık olması burada fazla oyalanmadan Antalya yollarına düşmemiz gerektiğine karar vermemize neden oldu.

Zaten asıl görülmesi gereken yerler kamp alanından bir kaç km ilerideymiş. Maldivlere asıl benzeyen yerler oralardaymış.

Salda Gölü Çevresi

Biraz sahilde ayaklarımızı suya sokabildik. Gerçekten içindeki beyaz kumlardan dolayı sanırım suyun rengi gri-mavi renk arasında bir şey. Çok güzel görünüyordu. Son yıllarda yapılan reklam ve tanıtım çalışmalarından sonra ilgi gören bir yer olmuş. Ege ve Akdeniz sahillerinde görmeye alışık olduğumuz su sporları ve aktiviteleri buraya da gelmiş.

Çevresi ve doğası güzel, kumsalı ve suyu muhteşem Salda gölü gezimizi doğru nokta atışı ile yapabilseydik daha çok hoşumuza gideceğinden eminim. Ama uygun bir zamanda daha organize ve planlı şekilde burada en az bir gecemizi geçireceğiz ve detayları ayrıntılı bir şekilde sizlere aktaracağız.

Önceki makaleŞahinler Tabiat Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?
Sonraki makalePhaselis Antik Kenti Gezisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here