Sarıyer Kısırkaya Hayvan Barınağı

951
0

İBB Sarıyer Kısırkaya Barınağı 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliğine ilgili bakanlıkların genelgelerine ve 2872 sayılı Çevre Kanununa aykırı inşa edilmiştir.

Dev barınağa kış aylarında ulaşım imkansız toplu ulaşım yok. Hatta otomobille dahi tesise gidecek doğru düzgün bir yol yok. Denetimlerin ve gönüllülerin çalışmalarına imkan yok. Arazi toprağı su yoğunluğu çok fazla ve sel ihtimali çok yüksektir.

Afet durumunda ulaşım imkansızdır. Şiddetli rüzgarı kesecek, soğuğu ve sıcağı engelleyecek hiç ağaç yoktur ve yetişmesi imkansızdır.

Sokak köpekleri değil koşmak, yürümek için de dönemeyecekleri kadar dar kafeslere tıkılacaklar. Bu beton kafesler güneş almıyor, havasız, rutubetli. İçinde yakma odalarının bulunduğu Kısırkaya’yı başka olum kampları izleyecek.

İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi ve bir çok ilçe belediyesine ait 50 köpek kapasiteli hayvan bakım evlerinde yaşananlar İŞKENCEDEN ÖLÜME BİR ÇOK HAK İHLALİ VE GASPI SİSTEMATİK BİR HALE GELECEK.

Bu afişin çokça paylaşılıp tüm hayvan severlerin bilgilendirilmesi ve acilen uyandırılması lazım. Kısırkaya toplama ve yok etme kampına karşı sesimizi yükseltmeliyiz. Çünkü hayvanların kendi seslerini yükseltme şansları yok.

Onlar için ayağa kalkmalıyız yoksa İstanbul tarihinde görmediği kadar büyük bir sokak köpeği katliamına tanık olacak.

İlginizi Çekebilir:  Bir Şehrin Can Damarı Cerattepe
Önceki makaleSibirya Ekspresi İle En Uzun Tren Yolculuğu
Sonraki makaleFırında Hindi Nasıl Yapılır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here