Şehri İstanbul

731
2

Doğal güzellikleri ve sonradan yapılmış bir çok yapılar görenleri hayrete düşürecek kadar görkemlidir İstanbul.

Meşhur tepeleri, boğaz manzarası, mesire yerleri ve tarihi yerleri hikayelere mahsus gerek kaleme alınmış gerekse fotoğrafları bir çok yeri sürüklemiştir.

Bir şehirde bulunabilecek en meşhur cami, en yüksek binalar ve iş hanları da mevcuttur. Bu denli kalabalık olmasından ötürü Anadolu’nun her yerinden farklı farklı kültüre rastlamanız da mümkün.

Her yeri tarih kokan ve turizm açısından dünyanın dört bir yanından ziyarete açık olan ve Türkiye’nin en kalabalık yerleşim yerine sahip olan şehrimizin adıdır İstanbul.

İstanbul gezilecek yerler bakımındanda oldukça zengin olup her yerini gezip görmeniz aylarınınızı alabilmektedir. Ve her gittiğiniz yerde kendinize ufak hediyeler almak isteyebilirsiniz.

Eğer böyle bir planınız var ise Gezi rehberi sitelerinden yardım alabilir ve kendinize rehber edinebilirsiniz. Bkz: gezilesiyer.com

Dezavantaj olarak sürekli dile getirdiğimiz gibi kalabalığı istemiyorsanız biraz bunalabilirsiniz. Hastahane, pastahane gibi kuyruklarında boğaz manzarasını kadar meşhur olduğunu unutmayın. Ha bir de trafiği var tabi.

Genel olarak bakıldığında yinede dezavantajların yanında hayranlığınızın ağır bastığını göreceksiniz. Kültürel olarak geniş bir yelpazeye sahip olduğu için dondurma yemek için Maraş’a gitmeniz gerekmez.

Her bir kazası bir çok şehrimizden büyük ve kalabalık olduğundan ticaret bir o kadar yaygındır ve ufacık yerlerde aradığınız bir çok şeyi çabuk ve kolay bulabilirsiniz.

Son olarak İstanbul’u Seyahat için gittiğinizi düşünürsek Ortaköy’de kumpir yemeden, Otağtepe’den boğazın manzarasını seyretmeden, Galata kulesinde kahvaltı etmeden, kız kulesi karşısında çekirdek çitlemeden, Boğaz turu yapmadan, adaları dolaşıp faytona binmeden, Eminönü’nde balık ekmek yemeden dönmeyin..

İlginizi Çekebilir:  Rahmi Koç Müzesi Nerede? İçinde Neler Var?
Önceki makaleTisan Adasına Yolculuk!!!
Sonraki makaleGöksu Nehri Kefal Avı

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here