Seyahat Etmenin En Ekonomik Yolunu Keşfedin!

447
0

Seyahat etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, Türkiye’nin tüm güzelliklerini yakından yaşamayı hayatıma oturtmuş biri olarak sık sık seyahatler gerçekleştiren ben, yakın bir zamanda bir arkadaşımın da daveti üzerine Kastamonu’ya gitmeye karar verdim.

Yalnız bu kez farklı bir şekilde biletimi almak istedim. Çünkü firma firma fiyat ve saat sormak artık beni yoruyor ve sıkıcı geliyordu. Daha önce internet üzerinden herhangi bir alışveriş yapmamış biri olarak online bilet almaya karar verdim.

Ve geçtim bilgisayarımın başına. Hangi firmalar Kastamonu’ya sefer düzenliyor, sefer saatleri nedir en ufak bir fikrim yoktu. Böylece başladım bilet arayışına.

Online bilet satan pek çok seyahat sitesi bulunmaktaydı, hangisinden almalıydım? Hangisi en güvenilirdir? Bu sorular kafamda gezinirken Govego adlı bir online bilet satış sitesine denk geldim.

İlk sayfadaki tanıtım videosunda tüm tatlılığı ve içten gülümsemesiyle Alp Kırşan karşımdaydı ve Govego’nun tanıtımını yapıyordu. Yıllardır ekranları dolduran ve Türkiye’ye imzasını atmış özel programlar ve yayınlar düzenleyen Acun Ilıcalı’ya ait olduğunu anladığım bu siteye hemen ısınmış kendimi bir vatandaş olarak bir şekilde güvende ve doğru adreste hissetmiştim.

Artık ‘’Güvenmeli miyim?’’ sorusu uçmuştu kafamdan. Çünkü Türkiye’de ilklere imza atan bir alt yapıdan gelen bu siteye sonuna kadar güvenebilirdim. Bu düşüncelerle rahatlamış bir şekilde tıkladım arama butonundaki İstanbul – Kastamonu seferlerini araştırmaya.

Her Online Seyahat Bileti Alınabilecek Adresten Bilet Almak Doğru Mudur?

Hayatında ilk defa online bilet alımı gerçekleştirecek biri olarak bu soru takıldı aklıma. Yani onlarca site arasından hangisini tercih edecektim? En güvenilir, en avantajlı, bana gerçekten yolculuğumu kolaylaştıracak şekilde hangileri hizmet ediyordu?

Biz insanlar her zaman garantici olmak istiyoruz evet, bilet alırken bile elimizdeki kağıdı en az üç beş defa kontrol ediyoruzdur ‘Saati doğru mu?’ ‘ Bir yanlışlık yok değil mi?’ düşünceleriyle. Elimizdeki kağıda bile güvenemezken, şimdi gönül rahatlığıyla elimde hiçbir kanıt olmadan bilet alacaktım.

İlginizi Çekebilir:  Gelecek Turizmde ile sürdürülebilir turizmin geleceğini yazacak üç yeni proje belli oldu!

Her siteye güvenip kredi kartı bilgilerimi veremezdim. Peki kısasım ne olacaktı bu kadar site arasından?

Sonra düşündüm ve dedim ki işin içinde Acun Ilıcalı varsa kesin sağlam bir şeyler var burada. Bir aksilik yaşarsam Acun’u bulur zaten paramı isterdim ‘Beni Dolandırdın’ diyerek, hem aynı şehirde de yaşıyorduk nasıl olsa bulurdum onu.

Gülümsedim bu düşüncelerime ve devam ettim biletimi araştırma işlemine. Govego ile Metro Turizm, Varan Turizm, Ulusoy Turizm ve Nilüfer Turizm gibi seçkin firmaların yayında onlarca otobüs firmasının fiyatları tek bir sorgulamada önünüze geliyor. Ve işte tek tıkla İstanbul – Kastamonu seferi düzenleyen bütün firmalar en ucuzundan artan fiyatına göre karşımda sıralanmıştı.

Üstelik bineceğim aracın özelliklerini de buradan rahatça görebiliyordum.

Fiyatlar arasında bu kadar fark olabilmesi beni şaşırtmıştı. Daha sonra anladım ki Govego’nun firmalarla anlaşmalı olarak düzenlemiş olduğu indirimler buna sebep oluyordu.

Hemen bana uygun olan saat ve firmayı tıkladım kişisel bilgilerimi, kredi kartı bilgilerimi girdim sayfaya. ‘Çok kolay oldu ya’ dedim içimden, ‘umarım bi aksilik çıkmaz’ ‘aldım dimi bileti şimdi almışımdır ya’ diye düşünürken sitede gezinmeye devam ettim.

Biletimi ücretsiz geri iade edebileceğimi gördüğümde tam rahatlamıştım. Kesinlikle doğru adresteydim ve içim rahattı.

Bundan sonra Android uygulamasını da indireceğim Govego’nun. Uçak ya da bir İstanbullu olarak İDO ile yapacağım seyahatlerde de biletimi hiç yorulmadan dakikalar içinde güven içinde alacağım. Bir de blog sayfasını keşfettim bu sitenin.

Arada girip okuduklarımla hem gezdiğim, gördüğüm yerleri anacağım hem de yeni keşiflerim için fikirler üreteceğim. Çok çalışıp kazandığımı gezmelere harcayan ben için daha iyi ne olabilir ki, söyler misiniz?

Önceki makaleNoel Baba Kilisesi
Sonraki makaleAbant Gölü Gezisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here