Geçen yılın yine bu zamanlarında Saroz’un kayalıklarında sinarit kovalıyorduk. Bunun sebebi, bırakın spin takım ile tutmayı shore jig takımı ile bile bu balığın kenardan at-çek yapılarak tutulamamış olmasıydı.

Geçen yıl 5 kiloya yakın bir sinariti hafif spin takım ile yakalamayı başarmıştım. Sonrasında ekibimizde İlker Erkan ve ben birkaç sinarit palazı daha yakalamayı başardık ancak kayda değer bir balık tutamamıştık.

Bu yıl güzel bir shore jig takımı edinmeme rağmen,  geçen yılki balığı geçme hevesindeydim ve özellikle hafif spin takım ile avlanmaya devam ettim. Yılın bu zamanları kovalıyor odaklı olarak sinariti bekliyorduk, 1 hafta öncesi ekibimizden Yasin Erdönmez 2 kiloya yakın bir sinarit yakalayarak açılışı yapmıştı.

Bunun zor bir av olduğunu olduğunu biliyordum, ama belki yine kısmet olurdu diye avlanma tekniğimizde hiç dağılmadık ve sürekli sinarite yönelik malzeme kullandık.

Bir anda kolumda o gücü hissettim ve 40 saniye durmaksızın sıkı kalamayı alan güçlü bir balık. 6 metre derinlikte vuran balık gerçekten yorulmak bilmiyor, çok mücadele etti bu kadar güçlü bir hayvana saygı duyuyorum.

Yine silikon ve ince spin takım ile harika bir mücadele yaşadım…

Geçen yıl olduğu gibi ciddi bir tekne, oltacı ve dalgıç baskısı olan bir merada avlandık. Hatta balığı aldığımda 20 metre yanımda iki dalgıç avlanıyordu. Bu sefer yakaladığım sinarit benim için çıtayı daha da yükseğe taşıdı. Bir daha bu boyda tutabilirmiyim bilmiyorum.

Rabbim bu yılda bana kıyıdan Sinarit tutmayı nasip etti. Tüm arkadaşlarıma böyle güzelliklerin nasip olmasını isterim. Yanımda olan takım arkadaşlarım İlker Erkan, Cengiz Çelikçi ve Haluk Gönenç kardeşlerime bana yardımlarından dolayı teşekkür ederim. HARİKA BİR VİDEO ÇEKTİLER

Ekipman:

Kamış: Daiwa crosscast
Makina; Daiwa certate 3000
İp: Daiwa tournament 0.18mm
Lider: Daiwa morethan fluoro 0.43mm
Sahte: Silikon
Jig head: Savagear 12.5 gr 0/3

İlginizi Çekebilir:  Shimano Zodias Olta Kamışı

Kaynak: Bu yazı Bilent Yıldırım’ın izni ile yayınlanmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here