Tam Aradığım Balık Avı Turları Burada

1179
0

Her yıl olduğu gibi bu yılda ailem ile birlikte şöyle sıcak denizlere, kumsallara ve plajlara doğru bir haftalık tatil planı yaptık. Ama bu yıl farklı bir rota ile Akdeniz yerine Ege denizini seçtik.

Seçimimiz ise daha önce bir kez gördüğüm Marmaris oldu.

Otelimizi bir kaç hafta önceden ayarlamıştık. Deniz tatilinden ziyade benim ve ailemin tutkusu olan balık avı için gerekli olan takımlarımızı ve malzemelerimizi de yanımızda götürdük. Planımız bir günümüzü balık avı için ayırmak ve doya doya balık tutmaktı.

Gerekirse günlük kiralanan teknelerden bulup açık denizlerde özel balık meralarını gezmek, en güzel koylarda yüzmek, doğanın ve yeşilliğin en harika görüntülerini rehber eşliğinde görmek istiyorduk.

Günlük Kiralık Balık Avı Teknesi

Teknoloji dönemindeyiz her şey anında elimizin altında olabiliyor. İnternette küçük bir araştırma sonucunda günlük kiralayabileceğimiz balıkçı tekneleri ve yatların olduğu, kapsamlı şekilde hazırlanmış, her türlü aktiviteyi bulabileceğim ve takip edebileceğim www.tekneveyat.com isimli internet sitesi ile karşılaştım.Tam aradığım gibi bir kaynak oldu benim için. Balık avını seviyoruz, gezmeyi, doğayı, kamp yapmayı hatta suyun altını bile merak ettiğimiz için dalış turları ilgimizi fazlasıyla çekti.

Tekne ve Yat

Balık avı için çok faydalı bilgiler sunmuşlar mesela. Avlanma tekniklerinden tutunda ilk defa tekne ile avlanacaklar için tüyolar göstermişler, avlanmak için gerekli olan yemleri nerede bulacağınızı yazmışlar ve hatta tarih bilgisi bile veriyorlar. Anlayacağınız sadece tekne ve yat kiralamadan ziyade denizlerimiz ile ilgili her türlü bilgi mevcut.

Özellikle Ege Denizinde faaliyet gösteren şahıslara ait balık avı tur tekneleri ilanları var. Hani o her yerde karşınıza çıkan balık avı turları reklamları var ya işte hepsini bir araya toplamışlar, farklı yerlerde dolaşmana gerek yok. İstediğin özellikteki balıkçı teknesinden yer rezerve edebiliyorsun. Hem fiyatları da var.

İlginizi Çekebilir:  Kullanım Kolaylığı ve Estetik Bir Arada

Bizde bu güzelim bir haftalık tatil içerisinde bir çok yer gezdik. En güzel plajlarda denize girdik. Harika doğa içinde yürüyüşler yaptık ve tertemiz havasını soluduk. Ama bir türlü istediğimiz balık avı turu için zaman ayıramadık.

Çok istememize rağmen balık avı için tekne kiralayamadık. Fakat bu siteyi bir kaynak olarak not defterimize kaydettik. Umarım başka bir tatilde ilk göz atacağım konu tekne ve yat kiralama meselesi olacak.

Önceki makalePatatesli Mantar Sote Nasıl Yapılır?
Sonraki makaleYOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here