Türkiye’deki En Büyük 5 Tematik Akvaryum

En Büyük 5 Tematik Akvaryum

Merhaba dostlar, bu yazımda sizlerin merak ettiğiniz bir konudan en büyük 5 tematik akvaryum dan bahsetmek istiyorum. Malum ülkemizin çevresi denizler ile çevrelenmiş olsa da belki de hiç göremeyeceğimiz balıklar ve deniz canlılarını sizin için bir araya getiren ülkemizdeki beş tematik akvaryum konseptini sizin için derledim.

, İstanbul

Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenisi durumunda.

İstanbul Akvaryum

İstanbul Sea Life Akvaryum, İstanbul

Dünyanın en büyük 5. akvaryumu olan SEA LIFE Akvaryum, kapılarını her gün büyük küçük tüm ziyaretçileri için açıyor. İçerisinde yer alan mükemmel Sualtı Okyanus Tüneli, balık besleme gösterilerimi, Dokunma Havuzu’nda canlılara dokunma deneyimi sunuyor.

İstanbul Sea Life Akvaryum

Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi, İstanbul

Kayalık Kıyılar, tünel akvaryumun da içinde bulunduğu Ana Tank, Denizanası Galerisi, Ormanlar, Nehirler ve Şelaleler, Penguen Adası, Timsah Krallığı ile 7 farklı Tematik bölümden oluşan akvaryum ve Sualtı hayvanat bahçesinde 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibi ye ev sahipliği yapıyor.

Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi

Aqua Vega Akvaryum,

Yalnızca belgesellerde görebileceğiniz canlıları yakından tanıma imkanı sağlayan Aqua Vega, Avrupa’nın üçüncü büyük tünel akvaryumu olma özelliğine sahip. Bu atmosferde dünya denizleri ve nehirlerinden getirilmiş büyüleyici canlıların dünyasına konuk olacaksınız.

Aqua Vega

,

Antalya Aqurium, 30 dönüm arazi içerisinde 15.000 metre kapalı alana sahip bir cazibe merkezi olarak tasarlanmış.

Antalya Aquarium

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir