Türkiye’deki En Büyük 5 Tematik Akvaryum

5255
0

Merhaba dostlar, bu yazımda sizlerin merak ettiğiniz bir konudan en büyük 5 tematik akvaryum dan bahsetmek istiyorum.

Malum ülkemizin çevresi denizler ile çevrelenmiş olsa da belki de hiç göremeyeceğimiz balıklar ve deniz canlılarını sizin için bir araya getiren ülkemizdeki beş tematik akvaryum konseptini sizin için derledim.

Hadi listemize birlikte göz atalım.

İstanbul Akvaryum, İstanbul

Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenisi durumunda.

İstanbul Sea Life Akvaryum, İstanbul

Dünyanın en büyük 5. akvaryumu olan SEA LIFE Akvaryum, kapılarını her gün büyük küçük tüm ziyaretçileri için açıyor. İçerisinde yer alan mükemmel Sualtı Okyanus Tüneli, balık besleme gösterilerimi, Dokunma Havuzu’nda canlılara dokunma deneyimi sunuyor.

Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi, İstanbul

Kayalık Kıyılar, tünel akvaryumun da içinde bulunduğu Ana Tank, Denizanası Galerisi, Ormanlar, Nehirler ve Şelaleler, Penguen Adası, Timsah Krallığı ile 7 farklı Tematik bölümden oluşan akvaryum ve Sualtı hayvanat bahçesinde 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibi ye ev sahipliği yapıyor.

Aqua Vega Akvaryum, Ankara

Yalnızca belgesellerde görebileceğiniz canlıları yakından tanıma imkanı sağlayan Aqua Vega, Avrupa’nın üçüncü büyük tünel akvaryumu olma özelliğine sahip. Bu atmosferde dünya denizleri ve nehirlerinden getirilmiş büyüleyici canlıların dünyasına konuk olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Türkiyenin En Büyük Tematik Akvaryumu Aqua Vega

 

Antalya Aquarium, Antalya

Antalya Aqurium, 30 dönüm arazi içerisinde 15.000 metre kapalı alana sahip bir cazibe merkezi olarak tasarlanmış.

Önceki makaleMasallar Diyarı “LAPONYA”
Sonraki makaleİlkbaharda Çadır Kampı Nasıl Yapılır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here