Türkiye’nin En Yüksek Cam Seyir Terası

913
0

Ülkemizin en güzel ve bozulmamış doğalarından olan Artvin de bulunan Hatila Vadisi Milli Parkı na en yüksek cam seyir terası yapılıyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının dün yapmış olduğu bilgilendirmede yapılacak olan seyir terası Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası olacakmış.

Ruslar tarafından yüzyıl önce kayaları oyarak yapılan bir kaç kilometrelik yolun en dikkat çekici noktası olan Sıkıldın Kayasının yanında geçişin en yüksekte olduğu noktaya yapılmakta.

7 metreye 7,5 metre ebatlarında olan aşağıya bakmaya cesaret edemeyeceğiniz yaklaşık 500 metrelik bir yükseklikte.

Bakanlığın turist çekmek için yaptığı yatırımlardan biri. Aslında güzel bir proje. Yılda yaklaşık 100 bin turist geleceği düşünüyor. Fakat dikkat çekici bir nokta var.

Bakanlığın toplantısında kullandıkları animasyon görüntüleri içerisinde kullanılan figürler tepki çekecek nitelikte. Tamamen arap turistlerin ziyaret edeceği düşünüyor sanırım.

Başka bir nokta ise bu projenin yapımı ve sonrasında eski yol korunacak mı yoksa asfalt yapılarak yok mu edilecek? Çalışma fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla yol kenarında bulunan eski duvarlar yıkılmış. Ben bunun kötü bir durum olduğunu düşünüyorum.

Böyle küçük ama güzel projeleri destekliyorum fakat tarihi ve kültürü yok etmeden yapılacak her projeyi destekliyorum.

İlginizi Çekebilir:  Kuşadası Gençlik Festivali - 2018
Önceki makaleShimano X-Shield Stella SW Olta Makinası
Sonraki makaleYeni Yıl İçin Alınabilecek En Güzel Hediye

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here