Usami Combo Pop ile Turna Balığı Avı

1172
0

Ekim ayına kadar sevgili Murat ve Mesut kardeşime biraz sabretmelerini söylemiştim, turna artık bu dönemlerde hareketlenmeye başlar.

Son düşen sıcaklıklar ile beraber 1 hafta düşük sıcaklık suya ciddi bir etki yaptı, su sıcaklıklarını düşürdü ve bu sayede turna kış için hazırlanmaya başladı.

25 km esen bir poyraz benim için her zaman trofe turna çıkma havasıdır. Aslında çoğu sakin havada turna avına çıkarken ben hareketli havada her zaman daha fazla verim aldım, hatta lodos bile turna avında etkilidir. Yani avcı balığın kendine bir avantaj sağlaması gerekir ve su bulanıklığı en önemli avantajdır.

Diğer bir önemli konu ise Turnayı bulmak. Terkos’da herkes sahteyi arkaya atıp sırtı çekiyor ve büyük balık arıyor ama bu biraz kolaya kaçmak. Ben çok defa bunu dile getirmişimdir; büyük balık kendi mekanına en yakın mutfağı seçer ve işini bitirince geri döner.

Bu mutfağın tabiki küçük balığın saklanabileceği otluk, sazlık, nilüferlik alanlarda olacağı kesin. Ancak bu yerlerde avlanmak tecrübe ve doğru malzeme kullanmadan geçer. Geçmişte böyle otluk bölgelerde nasıl avlandığımızın videosunu çekmiştim. Yine bu avın videosunda bölgenin nasıl olduğunu çektim mutlaka seyredin.

Renklerinin dizaynında emeğimin olduğu ve çok defa sizlere önerdiğim videolarını çektiğim Usami Combo Pop serisi yine bize harika bir av yaşattı. Doğru derinlikte doğru kullanılan sahte avcılığı önemli bir şekilde geliştirir. İçinden star olacağını düşündüğüm 100 mm 574 rengi çok iyi çalıştı yeni bir katil bulduk denebilir.

Bu avda Murat ve Mesut kardeşime hem avlanıp hem anlatmaya çalıştım, çok başarılıydılar hemen adapte oldular. Meraya nasıl yaklaşacaklarını, nerelere atış yapacaklarını, SAHTEYİ NASIL KULLANACAKLARINI anlatmaya çalıştım. 50 cm derinlikte avlandık, 50 civarı balık tutuldu bazıları alıkonuldu.

İlginizi Çekebilir:  Spin Makinelerde Kalama Ayarı Nasıl Yapılır?

Bilent YILDIRIM

Önceki makaleYaşamak İstemeyeceğiniz 5 Yer
Sonraki makaleDelikli Kaya Şelalesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here