Türkiye’nin en büyük barajı konumundaki Atatürk Barajı sahilinde uyuşturucu bağımlılığına dikkati çekmek amacıyla “Uyuşturucu Kullanma, Olta Kullan Yarışması” yapıldı.

www.denizhaber.com.tr haber sitesinde verilen bilgiye göre Şanlıurfa’da uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Uyuşturucu kullanma, olta kullan” sazan avlama yarışmasında Atatürk Barajı’nın güzelliği ve balıkçıların kıyasıya mücadelesi drone ile görüntülendi. Yarışmada en büyük sazan balığını yakalayan kişiye 5 bin TL ödül verildi.

Ülkenin farklı kentlerinden uyuşturucuyla mücadeleyi yenen yaklaşık 50 kişi, sosyal medya aracılığıyla bir araya gelerek, Şanlıurfa’nın Bozova ilçesindeki Atatürk Barajı sahilinde buluştu. Balık Avı meraklıları en büyük sazan balığını yakalayabilmek için kıyasıya mücadele etti.

Yarışmada yakaladıkları 14 kilogramlık balık ile Ömer Özel birinci, 8 kiloluk balıkla Fuat Ercan ikinci, 6 kiloluk balıkla ise Hüseyin Yılmaz üçüncü oldu. Dereceye girenler çeşitli balık avı malzemeleriyle ödüllendirildi.

İlginizi Çekebilir:  Haberler

“Amacımız balık avlamak değil”

Yarışmayı organize edenlerden Ömer Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin güzel bir atmosferde geçtiğini söyledi.

Amaçlarının daha fazla madde bağımlısını topluma kazandırmak olduğunu belirten Gül, “Yarışmamıza birçok ilden katılan oldu, Kahramanmaraş, Eskişehir, Adana gibi kentlerden de geldiler. Amacımız sadece balık avlamak değil. Yarışmamızın görünen amacı her ne kadar balık tutmak ise de hiçbir balıkçının amacı burada balık yakalayıp birinci olmak değil. Biz burada kaynaşıyoruz, doğayla baş başa kalıyoruz. Gelecek yıl daha kapsamlı bir yarışma yapmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: http://www.denizhaber.com.tr/sanliurfada-uyusturucu-kullanma-olta-kullan-yarismasi-duzenlendi-haber-77432.htm

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here