Yaşamak İstemeyeceğiniz 5 Yer

1117
0

Her insan mutlu, huzurlu yerlerde yaşamak ister. Kimi sakin yaşamak, kimi hareketli, kimi ise doğa ile iç içe yaşamayı tercih edebilir.

Bunlara rağmen Dünya üzerinde öyle yerler var ki; buralarda yaşamak ise büyük cesaret gerektirir.

Şimdi sizlere yaşamanın büyük cesaret gerektirebileceği bir kaç köy, bölge gibi yerlerin listesini sunacağım. Bakalım kaç kişi kendini cesur hissediyor?

1Yıldırımların Merkezi Maracaibo Gölü

Dünya’da fırtınaların çok yaşandığı yerler vardır. Ama özellikle bir bölgede yoğunlaşmış değillerdir. Belkide yılın belirli zamanlarında daha çok görülürler.

Yani doğa olayları bazı bölgeler de çok yaşanır ama sadece belli zamanlarda yaşanır. Ama Venezuela’nın Maracaibo şehrinde bir göl var ki burada fırtınanın olmadığı şimşeklerin çakmadığı tek bir saat bile yoktur.

Çok ilginçtir yıl içinde kilometre karede 250 yıldırım düşmesi yaşanmaktadır. En yoğun olduğu zamanlarda dakikada 28 yıldırım olayına rastlanır. Yıldırımları yaklaşık 400 km öteden rahatlıkla görebilirsiniz.

Uzmanlara göre bu bölge içinde yoğun miktarda uranyum yatakları olduğu için yıldırımların ve şimşeklerin de bu noktada yoğunlaştığıdır.

2Dünya’nın En Soğuk Köyü

Rusya’nın soğuk bir ülke olduğunu biliyoruz. Çok büyük topraklara sahip ülkenin her yeri aynı soğuklukta değil tabiki. Dünya üzerindeki en soğuk yerleşim yerinin de bu ülke topraklarında olmasına şaşırmamak gerekir.

Rusya’da bulunan Oymyakon Köyü dünya üzerinde en soğuk meskun mahal olarak kabul edilir. Kış aylarında -50 derece gibi soğuk hava alışık olmayanlar için ızdırap yada belkide ölmek için bir nedendir.

Burada yaşayan halkın soğuk havaya karşı önlemlerinin başında espirili olarak vodka gelmektedir. Aslında vodka, çiğ et ve bol miktarda balık yemek bütün Rus vatandaşlarının soğuk havaya karşı bir tedbiridir.

3Cinayetlerin Dünya Başkenti

Güney Amerika’dan resmi yada yasa dışı yollar ile ABD ye sığınma vakalarında ilk duyulan ülke Meksika dır. Ancak ABD ye kaçmak yada sığınmak için Güney Amerika da başka ülkeler de bulunmakta.

İlginizi Çekebilir:  Rus Mutfağı'nın En Güzel 13 Lezzeti

Bunların en başında ise Dünya’da cinayet başkenti olarak adlandırılan Honduras gelmektedir.

Honduras da faaliyet gösteren onlarca hatta yüzlerce silahlı çete bulunmaktadır. Bu silahlı çeteler parası olan herkese bir şekilde saldırmaktadır hatta hiç çekinmeden öldürmektedir.

Her gün sayısız cinayetin işlendiği ülkede zengin insanlar özel güvenlikli evlerde hatta bir anlamda kalelerde yaşamaktadırlar.

Bu ülkede yaşayanlar sürekli korku halindedir ve öldürülmemek için bu silahlı çeteler ile yakın ilişkiler kurabilmektedirler. Hatta polisler bile bu çeteler ile iş birliği içindedir.

Ülkede yargı sistemi yok denecek kadar azdır ve yakalanan cinayet suçluları yargılanmadan dışarıda rahat rahat gezebilmektedir.

4Denizaltında Yaşamak Hiç Kolay Değil

Bir çok film izlemişsinizdir deniz altında geçen. Bu filmlere hayranlık duyduğunuz bile olmuştur. Ama gerçekten deniz altında yaşamak bu kadar heyecan verici yada güzel mi? Günümüzde deniz altında yaşayanlar genelde askerlerdir.

Belkide gerçek dünyadan izole olmuş şekilde haftalarca suyun bilmem kaç yüz metre altında hayat sürmektedir. Gerçek bir ışığın olmadığı, gerçek havanın olmadığı, kısıtlı genişlikteki hareket alanları ile kimsenin yaşamak istemediği bir yaşam sürmektedirler.

5Yılan Adası

Brezilya da ana karaya çok yakın çok popüler bir ada bulunmakta. Adanın ismi Ilha da Queimada Grande dir. Nedir bu adanın bu kadar popüler olmasının nedeni? Bu ada içerisinde barındırdığı bazı yılanlar ile ünlüdür.

İçlerinde bir yılan var ki zehiri inanılmaz etkilidir ve henüz panzehir üretilememiştir. Bu ada içerisinde bu yılandan o kadar çok var ki tahminlere göre metre kare başına bir yılan düşmektedir.

Peki burada yaşamak ta nereden çıktı diye sorabilirsiniz. Bu ada içerisinde bir deniz feneri bulunmaktadır. Kritik bir yerde olduğu için fenerin çalışır durumda olması gerekiyor.

Hikayeye göre bu deniz fenerinden sorumlu olan Ilha da Queimada Grande adlı kişi bir gün çatlak duvardan içeri sızan bir zehirli yılan tarafından sokulmuş ve oracıkta ölmüş. Adanın ismi de buradan gelmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'deki En Büyük 5 Tematik Akvaryum

Adam öldükten sonra bir daha kimse gelip burada çalışmamış fakat Brezilya donanması sürekli gelerek bu fenerin çalışmasını sağlıyormuş.

Önceki makaleYOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı!
Sonraki makaleUsami Combo Pop ile Turna Balığı Avı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here